Kiek daug sužinojom apie miestą

   2019 metų sausio 30 dieną startuoja Vilniaus Užupio gimnazijos projektas ,,Epochų ratu“, kurio šių metų temos susijusios su  Vilniumi, jo istorija, kultūra. Projektas skirtas mūsų nuostabiajam miestui, todėl imamės jo su dideliu įkvėpimu.

   Šiais mokslo metais į gimnaziją atėjo nemažai pirmokų ir jiems tai yra pirmas kartas dalyvauti tokiame projekte, tikiuosi, jie visi kruopščiai ruošia savo pristatymus. Tačiau ar visi mokiniai supranta šio projekto tikslą, ar dalyvauja jame vien dėl gero pažymio ar būtinybės?

    Tad nusprendžiau tai išsiaiškinti ir paklausiau kelių pirmokų nuomonės apie projektą ir šiek tiek apie jo temą – ,,Vilnius“.

    Taigi pakalbinta 1A klasės mokinė Melė (kurianti vitražą) atsiliepia taip: ,,Manau, kad šis projektas yra puikus būdas mokiniams išreikšti save, savo talentą ir pajusti mokymosi malonumą neortodoksiniais būdais. Projektas gali suteikti mokiniams galimybę išmokti bendradarbiauti, generuoti idėjas. Mokiniai yra priversti rodyti iniciatyvą, tai jiems padės gyvenime.“ Taip pat jos bendraklasė Lidija sako: ,,Man patinka šis projektas, galėtų vykti ir dažniau, ir šiaip tai yra gana naudinga veikla, padedanti kiekvienam atsiskleisti.“ Bet vienas 1A klasės mokinys (ruošiantis vertimą) atsiliepia taip:

   ,,Man nelabai patinka šis projektas, nes jis labai nusibosta, išeikvoja labai daug energijos ir nervų.“ Neigiamai apie projektą taip pat atsiliepia ir viena 1B klasės mokinė Emilija (daranti vitražą), jinai sako, kad geriau vyktų pamokos. Bet užtat jos bendraklasė Saulė (verčianti tekstą) atsiliepia taip:

   ,,Man labai patinka šis projektas, nes, mano manymu, jis padeda mokiniams išmokti daug ką apie tam tikrą istorijos laikotarpį. Džiaugiuosi, kad mokytojai labai padeda, o mokiniai produktyviai išnaudoja savo laiką. Mano manymu, tokie projektai turėtų būti vykdomi ir kitose mokyklose. Per pirmas šio projekto 45 minutes apie Vilnių sužinojau daugiau, nei per visą savo gyvenimą.“

    O 1D klasės mokinė Liucilė grodama su savo ,,ukulele“, sako: ,,… šis projektas vienija mūsų klasę ir labai lavina kūrybiškumą.“

    Jos bendraklasiai Kostas ir Ignas darydami stendinį pristatymą atsiliepia šitaip: ,,Tai yra labai įdomus ,,festivalis“, nes vyksta ne visose mokyklose ir padeda mums suprasti komandinio darbo svarbą.“ 1E klasės mokinių Ievos, Austėjos, Linos ir Faustinos, kurios ruošia stendinį pristatymą, atsiliepimas toks:

   ,,Projektas suartina visus,, labai patinka, nes yra daugiau įdomios veiklos. Aišku, tai yra sunkus darbas, bet nereikia pasiduoti, nedaryt visko paskutinę minutę ir viskas bus gerai.“

   Taigi, išklausiusi kai kurias nuomones, galiu drąsiai teigti, kad projektas ,,Epochų ratu. VILNIUS“ daugumai pirmokų yra kaip kažko naujo pažinimas ar savęs išbandymas. Svarbu, kad kitaip pritaikysime savo teorines žinias ir susipažinsime su mūsų miesto, tėvynės sostinės, istorija.

  Viskas, ko tereikia, tai susikaupti, įdėti nemažai pastangų, nesinervinti ir tikėti, kad viskas pasiseks. Bet palaukit, tai dar ne pabaiga, tai buvo tik pirmoji projekto diena. Žiūrėsim, kaip mokiniams seksis kitomis dienomis.

Diana Švaikovskaja, 1 d kl.

Parašykite komentarą