Antroji diena: jaudulys dingo

Prasidėjo antroji ,,Epochų ratu“ diena. Šiandien iš daugumos mokinių akių dingo jaudulys ir nerimas, visi tęsia pradėtus darbus. Taip pat šią dieną ramiau ne tik mokiniams, kuriems reikėjo, na, aišku, ir reikia atlikti nemažai darbo, bet ir mokytojams, kurie sulaukė iš jų daug klausimų.

    Kadangi vakar per pirmąją projekto dieną teiravausi vien tik pirmokų nuomonės apie projektą, tai šiandien nusprendžiau apklausti keletą antrų ir trečių klasių mokinių, kurie jau turi šiame projekte šiokios tokios patirties. Taigi sužinokime, kaip jiems sekasi…

    3B klasės Ieva, pasirinkusi kurti almanachui, sako: ,,Šiemet man yra sunkiau, nes praeitais metais dirbau grupėje, o dabar kuriu viena. Mano tema yra labai abstrakti ir neapibrėžta, man yra suteikta kūrybinė laisvė. Galiu pasakyt, kad praeitais metais buvo duota konkretesnė tema, kai kūriau filmuką ir meninę nuotrauką.“ O 3A klasės Ugnė sako, kad ,, šiais metais geriau, nes nauja užduotis, kurios nebuvo praeitais metais. Nesakau, kad yra lengviau, bet labiau patinka.“ Mokinys iš 3D, kuris nenori prisistatyti, teigia, kad projekte dauguma mokinių stengiasi sudominti tik mokytojus, jis mano, kad projektas pirmiausia turi sudominti pačius klausytojus, mokinius, o ne vien tik mokytojus.“

    Taigi, tokios trečiokų, kuriems šie projekto metai yra paskutiniai, nuomonės. Dar keletas antrokų minčių.

2B klasės Austėja sako: ,,Šiais metais viskas yra daug geriau, nes mes žinom, ko mums reikia tikėtis iš projekto.“ 2E klasės mokinė Kotryna kalba taip: ,,Viskas, ką mes darom šitam projektui, yra improvizacija ir mes šiuo procesu mėgaujamės, o improvizacija yra mūsų stichija.“ Taigi visiems antrų ir trečių klasių mokiniams, kaip turintiems patirties, antroji projekto diena eina visai neblogai.

 Norėčiau pridurti, kad kiekvienas mokytojas stengiasi padėti gimnazijai kaip gali. Šis projektas ir mokytojų suteikiama informacija labai praplečia žinias. Tad, mūsų gerbiamieji Vilniaus Užupio gimnazijos mokytojai, ačiū Jums už mokiniams suteiktą pagalbą.

Antrąją projekto dieną paįvairino penkių komandų stalo žaidimas salėje. Pirmiausia komandos pristatė savo pavadinimą ir šūkį, paskui vyko kapitonų pasirodymai, jų aiškinamus žodžius turėjo suprasti komanda. Vėliau per minutę komandos turėjo iš paaiškinimų atspėti kuo daugiau žodžių.  Po valandos varžytuvių laimėjo komanda, kurios šūkis buvo už sąžiningą žaidimą. Jai priklausė pirmokės Gintė ir Konstancija, antrokai Ervinas ir Lukas, trečiokai Kajus ir Domantas.

Ko pavyko pasiekti, įsitikinsime rytoj, projekto ,,Epochų ratu. Vilnius“ darbų pristatymo metu. Sėkmės visiems.

Diana Švaikovskaja, 1 d kl.