Vasario pirmąją dieną, penktadienį, anksti ryte pagaliau išaušo ilgai laukta finalinė projekto diena. Renginys prasidėjo 9 valandą ryto nuo pirmų klasių pasirodymų, tačiau girdėjosi, kaip mokiniai repetavo, bėgiojo po mokyklą, skubėdami baigti likusius darbus. Taigi renginys prasidėjo nuo pirmokų vaikinų atliekamos karinės istorinės dainos scenoje. Po tikrai įspūdingo pasirodymo į sceną įžengė renginio vedėjai, tarė keletą nuostabių minčių apie Vilnių ir iškart po jų ištartų žodžių į sceną buvo pakviesta mokyklos direktore Virginija Emilija Navickienė, kuri pasveikino visus ir palinkėjo mūsų pirmokams daugiau drąsos ir mažiau jaudulio.
Taigi pirmieji į sceną žengė 1A klasės mokiniai, jų tema buvo ,,Verslas Vilniuje“. Jų pasirodymas prasidėjo nuo dalykinio skaidrių pristatymo. Tema buvo pristatyta tikrai labai gerai ir įdomiai, daug daugiau sužinojau apie prekybą ir cechus Vilniuje tarpukario metais. Taip pat iš skaidrių, knygų lapų, meninių nuotraukų ir filmuko mes daug daugiau sužinojome apie Kaziuko mugę. Ačiū 1A už puikų pasirodymą ir ypač už nuostabiai sudainuotą dainą apie Vilnių.
Po 1A į sceną atėjo 1B klasės mokiniai. Jų pateiktyje buvo paminėta nemažai istorinių faktų, iš kurių mes sužinojome daugiau apie Vilniaus miesto gatves, paminklus ir pastatus. Sukurtas geležinio vilko burtažodį visus intrigavo.
1C klasės mokiniams atiteko tema ,,Vilniaus kultūra“. Jų atlikti darbai tikrai buvo tiesiogiai susiję su tema, iš jų mes sužinojome daug įdomios ir naudingos informacijos apie teatrą Vilniuje (pvz., tarpukariu bilietai kainavo nuo 50 centų iki 12 litų). Galiu pasakyti, kad 1C pristatymas buvo tiesiogiai susijęs su Vilniaus kultūra ir istorija, atliktas meniškai. Į akis labai krito šokis, padeklamuotas humoristinis eilėraštis ir parodytas žaismingas filmukas.
1D klasės mokiniai kruopščiai rengė temą ,,Karališkasis miestas Vilnius“. Darbai atlikti labai įdomiai ir kai kur net su humoro jausmu pristatyti. Pristatinėjantys klasės temą vedėjai buvo gerai pasiruošę. Vienos 1D klasės mokinės sukurta daina buvo visos klasės, draugiškai ir su meile Vilniui sudainuota. Nuotaiką pakėlė ir filmukas.
Na, ir paskutinieji į sceną įžengė 1E klasės mokiniai, kurių tema buvo: ,,Netikėti atradimai Vilniuje“. Paminėję nemažai Vilniaus netikėtų vietovių, savo darbus pristatė įdomiai ir talentingai. Į akis labiausiai krito meninės žagarėlių nuotraukos ir stendinis pristatymas, kurį atliekant įdėta buvo daug pastangų, galiu pasakyti: rezultatas pradžiugino akis.
Lygiai 11 valandą VUG aktų salėje susirinko minia antrokų. Po įžangos į sceną atskubėjo 2E klasės mokiniai, kurių tema buvo: ,,Vilniaus architektūra“. Iš jų pristatymo sužinojome apie įžymių architektūros statinių stilių. Taip pat sužinojome, kad į Lietuvą gotikos stilius atkeliavo 14 amžiuje. Taip pat negaliu nepaminėti 2E klasės sudainuotos džiazo improvizacijos, daina atlikta buvo tiesiog įspūdingai, dar parodytas labai informatyvus filmukas, iš kurio jau galime ruoštis dailės pamokų testams ar kontroliniams darbams (iš architektūros temų).
Netrukus žiūrovai aplodismentais sutiko 2A klasę su savo tema: ,,Gastronomija“, jų filmuko aš tikrai nepamiršiu, nes, mano manymu, jis labai įdomus, humoristinis ir turintis gastronominio skonio. Dabar žinosiu, kur reikėtų pirkti gerus kibinus. Darbas atliktas tikrai labai įdomiai.
2B klasė tema buvo ,,Ateities Vilnius“. Mokiniai labai įdomiai perteikė savo mintis, kaip Vilnius atrodys ateityje, labai kruopščiai atliktas vitražas ir stendas. Taip pat norėčiau paminėti mokinių išsakytas mintis, kaip Vilnius atrodys ateityje:
,,Vilnius bus tarsi kaip Megapolis,
bus didesni atlyginimai,
nebeliks kamščių,
pagerės medicina, bus klonuojami organai, kurie mažins mirtingumą ir taip pat bus klonuojami nykstantis gyvūnai tam, kad būtų išsaugoti!“
2C gana įdomiai pristatė temą apie karus, vykusius Vilniuje. Taip pat dailiai buvo atlikti ir pristatyti knygos puslapiai. Gana ilgas stendinis pristatymas, į kurį buvo įdėta nemažai darbo ir pastangų, bet kaip sako 2C klasės mokiniai, ruošiantys stendinį pristatymą: ,,Patį darbą nebuvo taip jau sunku atlikti, sunkiausia buvo išrinkti nuotraukas.“ Labai kūrybiškai atliktas vitražas, kuriame pavaizduota Katedros aikštė, bet labiausiai mane sudomino tai, kad savo filmuke jie panaudojo getą išgyvenusios žydės moters istoriją, tai įdomus, naujas sprendimas.
Na, ir paskutinieji iš antrokų į sceną atėjo 2D klasės mokiniai su savo tema ,,Vilniaus transporto istorija“. 2D tikrai nemažai papasakojo apie transporto istoriją ir ją papildė stendiniu pranešimu ir filmuku. Visus labai sujaudino lyrinė daina miestui ir šokis.
Taigi po trumpos pertraukėlės, 13 valandą, į mokyklos aktų salę žengė trečių klasių mokiniai, kuriems šie projekto ,,Epochų ratu‘‘ metai yra paskutiniai.
Štai ir praėjo trys ,,Epochų ratu. Vilnius.“ dienos, kurios tikrai buvo kupinos nuotykių ir prisiminimų ir taip pat sunkumų. Tačiau ši kartą projektas buvo skirtas 696 Vilniaus gimtadieniui paminėti, tad mokiniai tikrai turėjo puikią galimybę susipažinti su Vilniaus miesto istorija. Projektas praėjo tikrai neblogai. Tikėkimės, kad ir kitais metais bus taip pat smagu kurti, o gal seksis ir geriau.
Ačiū visiems dalyvavusiems, gerų pažymių šiais metais ir didelės sėkmės kitais metais. Įdomu, kokia bus kitų metų tema?
Diana Švaikovskaja, 1 d kl.